skip navigation

Competitive Teams 2019-2020

Junior Girls - Reynolds

ROSTER

# Name # Name
  Sydney Drain   Maddi MacInnis
  Kennedy Joyce   Elise Plaschka
  Ella Pratt Vallier   Mackenzi Chapman
  Christina Stathopolous   Chloe Cole
  Sydney Daggitt   Jessica Kerr
  Laura Mallen   Tegan Reynolds

 

COACHES

Head Coach Jason Reynolds
Assistant Coach Mallory Kohlmeier
Assistant Coach Kevin MacInnis

Junior Girls - Coulter

ROSTER

# Name # Name
  Talya Kartye   Calista Payne
  Hailey Robertson   Taylor Robertson
  Abigail Douglas   Carly Bambrick
  Zoe Allinson   Leah Cross
  Cassandra Dixon   Anna Hart
  Bridget Mignault   Ella Muise
  Lexi Pereira   Mackinley Szumlanski

 

COACHES

Head Coach Paul Coulter
Assistant Coach Sonal Gupta
Assistant Coach  

Major Midget Girls - Lynn

ROSTER

# Name # Name
  Ella Mayer   Hannah Kerr
  Megan Elms   Vayda Wells-McCaughen
  Claire Brackenbury   Rylie Bradlynn
  Paige Moran   Chloe Charron
  Oliva Melo   Shelby Robertson
  Ella Take   Ava Cassuci

 

COACHES

Head Coach Adam Lynn
Assistant Coach Stephane Charron
Assistant Coach  

Major Bantam Girls - De Melo

ROSTER

# Name # Name
  Emily Dixon   Leila DeMelo
  Mackenzie Charron   Keeley Sakell
  Emily Monaghan   Emily Standen
  Charlotte Farrell   Charlotte Cantarutti
  Nadia Pacheco   Emma Dixon
  Mia Cantarutti   Abbey Besselink

 

COACHES

Head Coach Alfie DeMelo
Assistant Coach Kelly Dixon
Assistant Coach  

Major Bantam Girls - Finn

ROSTER

# Name # Name
  Chantal Pilon   Alice Wilson
  Lauren Hoogenraad   Emma Finn
  Maya Ocampo   Ella Leblanc
  Audrey Smart   Mackenzie Ouellette
  Livia Robb   Kalli Meade
  Emma Grace Pritchett   Emma Richardson

 

COACHES

Head Coach Eric Finn
Assistant Coach  
Assistant Coach  

Major Atom Girls - Stevenson

ROSTER

# Name # Name
  Finlay Paul   Sara Standen
  Hayley Easton   Mara Rice
  Ella Rice   Maciee Webb
  Olivia Cole   Isabelle Blackburn
  Haley Kehoe   Nicole Pilon
  Grace Besselink   Rae Cantarutti

 

COACHES

Head Coach Lesley Besselink
Assistant Coach Maggie Besselink
Assistant Coach  

Junior Boys - Wallace

ROSTER

# Name # Name
  Brodie Byford   Alex Arsenualt
  Jerred Kinstler   Aidan Callahan
  Jaxen Reid   Nik  Kotsovolos
  Connor Briand   Kyle Ewart
  Andrew Hudgins   Josh Ukwesa
  Logan Stark   Mason McGregor


COACHES

Head Coach Justin Wallace
Assistant Coach  
Assistant Coach  

Juvenile Boys - McArthur

ROSTER

# Name # Name
  Caleb Patry   Seth Bryan
  Alberto Menendez   Dylan Carter
  Jackson Young   Nick Dales
  Cameron Scott   Jacob Djankovic
  Cody Hilliard   Michael Reid
  Connor Banting   Connor Asuncion
  Matthew Sutton    


COACHES

Head Coach Brock McArthur
Assistant Coach  
Assistant Coach  

Major Midget Boys

The following athletes will be representing Kingston Impact at the u16 level. More information will be shared concerning Sunday skill sessions via email.
 

ROSter

Grady McAuley Conor Murphy Andrew McKenna Wyatt Sakell
Chad Cybulski Brennan Finucan Fraser Morrow Chris Kerstens
Ozzie Allen Kevin Ross Jack Saganowich Jordan Buick
Jack Detomasi  Ben Mignault Jordan Flight Ty Cole
Zach Flake  Jacob Simmers Vaughn Legresy Harrison Andrews
Jake Melim Ashwin Burra Juan Pablo Gonzalez Emaad Mahmad

Thank you to all other athletes for attending tryouts. As was explained at the end of the tryout, the club will host an additional tryout for a third team after the high school season is completed. More information about the tryout will be shared at the start of February.

COACHES

Head Coach Joe Nashed
Head Coach Ryan Dales

Major Bantam Boys - Steele

ROSTER

# Name # Name
  Adyan Haque   Jack Mundell
  Henry Arnott   Luke Paul
  Jack Burt   Aiden Myers
  Jakob Dobiech   Will McShane
  Cohen Patry   Avery Diak
  Jake Playter   Blake Buchanan


COACHES

Head Coach Calum Steele
Assistant Coach David Steele
Assistant Coach  

Bantam Boys - Cross

ROSTER

# Name # Name
  Anderson Stronach   Matthew Pain
  Lukas McDowell   Ian Sheppard
  Owen Rouleau   Ollie Butler
  Ryan McFeeters   Liam Prescott
  Benjamin Strand   Jacob Girard
  Andrew Young   Campbell Melo


COACHES

Head Coach Doug Cross
Assistant Coach Peter Pain
Assistant Coach  

Major Atom Boys - Cowan

ROSTER

# Name # Name
  Brock Hamilton   Benjamin Joanette
  Quinn Saganowich   Asher Small
  Samuel Tan   Cash Baker
  Declan Cowan   Garrett Cowan
  Prince Chwodhury   Max Dowker
  Lukas Dingel   Micah James


COACHES

Head Coach Duncan Cowan
Assistant Coach Suche James
Assistant Coach  

Major Atom Boys - Flake

ROSTER

# Name # Name
  Jacob Burns   Jee Larson
  Tyler Flake   Erion Keqa
  Nathan Arnott   Eli Griffith
  George Papalazarou   Luqmaan Brewster
  Noah Asselstine   Sacha Wheeler-Dee
  Jack Day   Eli Clowater
  Michael Aldridge    


COACHES

Head Coach Chris Flake
Assistant Coach  
Assistant Coach